Festival ve Vídni není od toho jihlavského příliš vzdálen jak počtem kilometrů, tak ani dramaturgií. Ze 140 letošních premiér nových celovečerních děl je jich rovná polovina právě dokumentárních.

Další podobnost s Jihlavou padne do oka při pročítání programové sekce In Focus – letos speciálně vzniklé pro „objevování zapomenutých“ a „oceňování neopěvovaných“.

Stejně jako jihlavský dokument každý rok představí jména, která nic neříkají ani zdejším publicistům, tak Viennale letos uvede portréty portugalského filmaře Manuela Mozose a italského režiséra Alberta Grifiho. Schválně; slyšeli jste o nich někdy?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.