Filmová studie jedné zapadlé země bývalého Sovětského svazu, která se potýká s dědictvím komunismu, se stala nejlepším českým dokumentem Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Nebylo to překvapení. O Pevnosti Lukáše Kokeše a Kláry Tasovské, která vypráví o obyčejném životě lidí v prakticky neznámé Podněsterské moldavské republice, se hovořilo uznale už před festivalem.

A nejenom proto, že pojednání o obludném kruhu politiky a jejím míjení s běžným životem dobře zapadlo do aktuálního dění na české politické scéně. Kokeš a Tasovská mají ostré, zkoumavé oko a také dostatek talentu udržet film v sevřeném, nepříliš upovídaném tvaru.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.