Že výjimečný český dokument nemusí být jen provokativní legrace nebo časosběr dokazuje letošní vítěz festivalu v Jihlavě.

Snímek Pevnost Lukáše Kokeše a Kláry Tasovské je empatický a na české poměry nebývale vizuálně působivý portrét oficiálně neexistující Podněsterské moldavské republiky, pohrobka SSSR s režimem připomínajícím komunismus 80. let.

„Řešili jsme, jestli natočit informativní film o rozkrývání politicko-společenských jevů nebo antropologickou studii banálního života. Nakonec jsme šli po obou liniích, což může být slabina i zajímavé zároveň,“ říká Lukáš Kokeš.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.