Štíhlá brýlatá žena s drdůlkem schoulená u otřískaného stolu vzpomíná tichým hlasem, do kterého se často připlete smích, na svého muže Ivana Martina Jirouse.

Hlavní ozdobou nového dokumentu o nejdivočejším básníkovi českého undergroundu se měly stát dosud nezveřejněné nahrávky s Magorovým přednesem. Avšak mnohem niternější je nakonec neokázalé vystupování básníkovy milované ženy Juliány.

Právě jí režisérka Monika Le Fay svůj téměř hodinový film nazvaný 04826 Jirous věnovala. Dokument, který v premiéře odvysílá v sobotu Česká televize, připomene první výročí Jirousovy smrti.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.