Nejhorší, co může umělce potkat, je, když se stane sám sobě vykladačem. U aktivistických tvůrců je to přímo pohroma, která může pokazit původně dobrý nápad.

Film Občan K., dokumentující stejnojmenný projekt skupiny Ztohoven, je toho exemplárním příkladem. Současně však nelze snímku, který je od minulého týdne v kinech, upřít švih a poutavost především obrazového ztvárnění.

Film Michala Romea Dvořáka odhaluje detaily dva roky staré diverzní práce několika členů skupiny, kterým se podařilo přelstít úřady falešnými identifikačními fotografiemi. Své podobizny prohnali počítačovým programem, který každému z dvanácti mladíků ponechal pouze 50 procent vlastních rysů tváře a zbytek "převzal" od ostatních jedenácti.

S takto zmorfovanou podobenkou si nechali vystavit novou, legální, fakticky ale falešnou občanku. Doklady si potom mezi sebou proházeli podle toho, komu byla upravená fotografie nejvíc podobná.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.