Lidé už jsou takoví, že mají rádi "prosté pravdy". Atraktivní odpovědi na nejistoty života. (Pseudo)filozofická stébla, kterých se mohou na své cestě chytat. Nabízených astrology nebo náboženstvím. Mezi ty stěžejní patří osudovost, život po životě, že každý čin má následek, jednotlivec může změnit svět a síla lásky vše překoná. A může čekat i v jiné dimenzi.

Hlavně na neodolatelnou, automatickou atraktivitu takových konceptů, zdá se, sází režisérský triumvirát Lana a Andy Wachowští, tvůrci Matrixu, a Tom Tykwer. Spojili síly ve snímku Atlas mraků a poskládali z literárního těla stejnojmenné knihy Davida Mitchella akční fresku dějově se rozpínající přes staletí a proplétající šest více, ale spíše méně, umně propojených příběhů. Výsledkem je film trpící matrixovským komplexem a prezentující v podstatě banality jako zásadní životní filozofii. Nicméně čirý, téměř extatický zápal, který posouvá dramatický kolos dopředu, dělá z Atlasu mraků alespoň zábavnou podívanou. Dokud trvá, na konci po ní příliš nezbude.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.