Obraznou cestu tam a zase zpátky stejně jako titulní hrdina novely Hobit ušel režisér Peter Jackson při snaze adaptovat knihu britského spisovatele J. R. R. Tolkiena. Dnešní celosvětové premiéře předcházelo několik letmých startů, léta korporátních tanečků, soudních pří mezi Jacksonem a filmovým studiem New Line Cinema, debat o režisérovi, nejasností kolem financování i počtu dílů.

Jackson, New Line Cinema a Warner Bros. se nakonec dohodli, že příběh Bilba Pytlíka, jenž je prologem k Jacksonem režírovanému trojdílnému megahitu Pán prstenů, je třeba odvyprávět znovu jako trilogii.

Soudě podle prvního dílu s podtitulem Neočekávaná cesta se ve svém rozhodnutí talentovaný novozélandský solitér tak trochu podobá Glumovi, jenž propadl vlastnímu "miláškovi".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.