Hostitel (česká premiéra 11. dubna)

Invaze lupičů těl, nesčetněkrát remakeovaná sci-fi klasika z padesátých let, se dočká romantické parafráze. Ve filmu Hostitel se podíváme do budoucnosti, v níž většinu lidí ovládají mimozemské duše - svobodomyslných výjimek je jen pár.

Dvacetiletá Melanie Stryderová je zpočátku jednou z nich a užívá si romance s dalším pozemšťanem. Když i do těla Melanie vstoupí duše vetřelce, síla její vůle zabrání tomu, aby jen pasivně podlehla kontrole. Dojde k symbióze, jež by mohla vést až k osvobození všech ostatních lidí.

Hostitel vychází ze stejnojmenného sci-fi románu, který vydala Stephenie Meyerová v roce 2008 po dopsání Twilight ságy. Adaptuje ji režisér civilizační sci-fi Vyměřený čas (2011) Andrew Niccol a hlavní roli ztvární Saoirse Ronanová, představitelka dospívající dívky se schopnostmi vojáka ve filmu Hanna (2011).

Po Stmívání přijdou mimozemšťani. Pusťte si upoutávku na další film podle Meyerové
The Host

Nevědomí (česká premiéra 18. dubna)

Voják s tváří Toma Cruise sestupuje pravidelně z nebeských výšin, aby čistil válkou poničenou Zemi od pozůstatků mimozemské rasy a hledal tu životadárné zdroje, jež by umožnily návrat lidstva na rodnou planetu. Jednoho dne ovšem učiní objev, který dost možná znamená, že všechno, co ví o svém úkolu a vlastně i o sobě, neplatí.

Film na motivy doposud nevydaného komiksu je jediným projektem Toma Cruise, který se v roce 2013 dočká premiéry. Režisér high-tech sci-fi Tron: Legacy (2010) Joseph Kosinski dále obsadil Morgana Freemana nebo Olgu Kurylenkovou.

Opravář Cruise zachraňuje zničenou Zemi, pusťte si první upoutávku
Tom Cruise v Oblivion

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Gigantický Pacific Rim od Guillerma del Tora, spolupráce Willa Smithe a M. Night Shyamalana v After Earth, Gravity od oceňovaného Alfonsa Cuárona nebo druhý film Neilla Blomkampa. Sci-fi bude v roce 2013 jedním z velkých témat filmového průmyslu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.