Prosté nápady bývají nejlepší. Jeden takový měl v roce 1984 na začátku kariéry Tim Burton jako ideu pro svůj plánovaně první celovečerní hraný film, jenž nakonec skončil jako film krátký.

O desítky let později se Burton k nápadu vrátil a vystavěl na něm svůj poslední, tentokrát animovaný snímek nazvaný Frankenweenie: Domácí mazlíček.

Kostru příběhu o chlapci, který oživil svého psa ve stylu Dr. Frankensteina, napumpoval Burton společně se scenáristou Johnem Augustem dvěma sty dvaceti volty filmové představivosti, nostalgie po zlaté éře Hollywoodu a - to především - znalostmi poučeného fanouška hororu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.