Írán hodlá vyčistit všechny fleky na dějinách, kterých se podle tamních úřadů dopustili tvůrci amerického snímku Argo. Výbor pro kulturu připravuje vlastní filmovou verzi událostí.

"Bude to patřičná odpověď na historicky nepřesný film," řekl zpravodajské agentuře Mehr režisér Ataollah Salmanian. Svůj příběh - údajně založený na výpovědích očitých svědků - začne natáčet příští rok.

Film Bena Afflecka velebí ve Spojených státech, tento týden získal od severoamerických kritiků ceny za nejlepší snímek a režii, má sedm nominací na Oscary. V Íránu ho zakázali hned po premiéře.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.