Sexuální delikty na dětech jsou v civilizovaném světě trestné a zavrženíhodné. Křesťanská morálka však zároveň velí neoplácet zlu a odpouštět hříšníkům.

Dánský film Hon, který natočil režisér Thomas Vinterberg, si pohrává s kontrastem dvou postojů - instinktivní touhy po odplatě a uplatňování zbožných zásad. Zároveň varuje před důsledky smrtelně nebezpečných kolektivních zdání.

Hlavní postavou je vychovatel z maloměstské mateřské školy, osočený z pedofilie. Zdrojem pomluvy se stane jeho chovanka Klara, která u staršího bratra zahlédne pornografické obrázky. Zároveň se cítí ukřivděná tím, že obdivovaný dospělý "guru" odmítl její láskyplný dáreček. Ve své zmatené dušičce si vybájí absurdní obvinění, které ředitelka mateřské školy vezme vážně. O neurčitém podezření informuje kolegyně i rodiče, což vyvolá obludnou šeptandu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.