Neuběhlo ani pět minut od konce americké premiéry snímku Quentina Tarantina Nespoutaný Django a věčně bdělí strážci politické korektnosti a negativního dopadu pop-kultury na společnost zareagovali.

Vyvěsili na web statistiku vyčíslující, kolikrát v revizionistickém westernu s tématem otroctví padlo v Americe zapovězené slovo "negr". Víc než stokrát, hlásili varovně.

Z podstaty nesmyslná debata (otrokáři neříkali svému majetku Afroameričané) následovaná zapálenou obranou Tarantina-tvůrce tak odklonila pozornost od věcí podstatnějších. Například od toho, že filmařsky má Nespoutaný Django, který právě běží i v českých kinech, problémy větší, než je slovo negr.

Nebo že Tarantino inteligentně schoval za žánrovými bakchanáliemi, násilím a rozkošně neuctivou nakládačkou výstavnímu žánru bílého muže nečekaně vážný a politický film.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.