Rotterdam na kultuře nešetří. Snad i proto rozdá v hlavní soutěži filmového festivalu své hlavní ocenění (Tygr) hned třem snímkům; ostatně jako vždy.

Dvaačtyřicátý ročník IFF Rotterdam 2013 se ve středu rozjíždí nesměle: zatím jen večerní projekcí Andersonova taháku Mistr. Diváci i filmoví profesionálové ale musí šetřit síly, neboť kolotoč projekcí a schůzek končí až příští neděli 3. února.

Rotterdamský festival připomíná ležérního intelektuála. Krčí nos nad kulturou červených koberců (Cannes, Benátky) a do svého programu nepouští „kinematografii všehomíra“ (Toronto, Berlinale). Přehlídka v největším přístavu Evropy si striktně zakládá na podpoře mladých tvůrců, nových konceptů, neotřelých režisérských přístupů a přehlížených person.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.