Rozhodování o tom, který film si zaslouží přídomek „nejlepší“, nebyla letos - zcela upřímně - žádná Sophiina volba. Nepředcházelo mu rozervané zvažování tam a zpátky a pocit, že výběr jednoho uškodí tomu druhému, stejně dobrému a v zaslouženém očekávání kritického ocenění.

Čeští filmaři galantně kritikům jejich práci trochu ulehčili. Spíš než první liga byla loni česká kinematografie okresní přebor. Nicméně díky za Okresní přebor, který byl jediným snímkem, jenž si bez relativizujících „ale“ vykopal první ligu. Několik dalších hrálo slušnou druhou divizi.

Poslední výkřik českého mainstreamu 

Při pohledu na seznam loňských filmů o trochu víc než jindy vystoupil do popředí princip spojený s každým udílením cen – jeden film musí být nejlepší, ať se děje, co se děje. I kdyby se mělo vybrat z pole filmů průměrných nebo lehce nadprůměrných.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.