Prázdné a hladové jsou oči Karla Vaše, do půlky zatažené těžkými víčky. Jeho pohled je nepříjemný, mnohem hůř se však snáší minuty, ve kterých téměř stoletý stařec až příliš plynule líčí přímo do kamery své skutky.

Vydržet ho poslouchat je ale nutné. Žádný komentář by lépe nevystihl obludnost muže, který se podílel na justičních vraždách a pomohl vybudovat systém brutálního vyšetřování, manipulace a bezskrupulózního likvidování životů.

Všechno temné, co jsme si zvykli připisovat padesátým letům, on praktikoval mezi prvními.

Dokument Vrahem z povolání (s podtitulem Utrpení soudce Karla Vaše) o válečném vyšetřovateli, agentu NKVD, prokurátorovi a především fanatickém komunistovi Karlu Vašovi, natočili krátce před jeho smrtí režiséři Jan Bělohlavý a Pavel Paleček.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.