Každý rok se rituál opakuje. Kdyby žil a psal vlivný francouzský kritik André Bazin, přispěchal by s náboženskou paralelou, stejnou, jakou před půl stoletím popsal jinou filmovou akci, festival v Cannes.

Statistici se snaží najít vzorec a trendy ve skrumáži filmů, které se jako ragbisté v mlýnu přetahují o pozornost. Prognostici zkouší vyčíst z šeptandy, proudu cen a toho, jakou nohou vstane producent Harvey Weinstein z postele, který film a tvůrce mají větší šanci na Oscara.

Úředníci firmy PricewaterhouseCoopers sčítající od úterý hlasy už vědí. Ostatní - nominovaní, sázkaři, milci legendy zvané Hollywood a iluze filmové historie vtěsnané do jednoho prchavého momentu - si musí na završení rituálu počkat do neděle, kdy se v Los Angeles Oscary předají. Po pětaosmdesáté.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.