Pod přívalem sněhu zapadla informace, že filmový režisér Jiří Menzel se dožívá pětasedmdesátky. Je to škoda: Menzel by si jako jeden ze tří českých oscarových režisérů pozornost zasloužil, a to i proto, že jeho postava reprezentuje věčné dilema filmu nejen českého.

Ať už Ostře sledované vlaky, Rozmarné léto, Skřivánci na niti či další hrabalovské adaptace, všechny Menzelovy filmy si dělají nárok na uměleckou kvalitu. Sám autor je ale za umělecké nepovažuje, protože v jeho pojetí je film stále lidová zábava, která ovšem "nesmí kazit vkus".

Režisér má vždy myslet na diváka ("film se dělá pro lidi"), ale má to dle Menzela dělat kultivovaně, aby nepodstřelil divákovu úroveň a neurazil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.