Tak už je to za námi. Zimní sezona filmových cen se pro české diváky v sobotu večer definitivně uzavřela předáváním cen Českého lva. Jestliže jsme proto nepocítili žádné uvolnění, bude to pravděpodobně tím, že kde není napětí, není co uvolňovat. 

V USA se podařilo od Zlatých glóbů až k Oscarům vytvořit dojem velkého závodu díky překvapivému nástupu Arga a jeho vítěznému souboji s Lincolnem. Ničeho takového jsme se v Česku letos nedočkali. Samozřejmě, oscarová sezona zahrnuje velké investice do propagace, hvězdy na červených kobercích a zapálené novináře, kteří komentují filmové klání jako světový šampionát ve fotbale.

Naproti tomu je naše „lví sezona“ mnohem skromnější. Sestává jen ze dvou předávání cen, a to z Cen české filmové kritiky, udílených 26. ledna, a z Českých lvů, předávaných 2. března. Zde formálně kopíruje hlavní body oscarové sezony, ale tady srovnání končí. Letošní ročník jasně ukázal, že u nás se prostě dramatický závod vytvořit nepodaří. Počty jsou neúprosné: výsledky Cen české filmové kritiky a Českého lva se liší v jednom jediném bodě, a to je cena za scénář. Z takových výsledků by drama nedokázal vytvořit asi ani Harvey Weinstein.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.