Ústřední témata předcházejících ročníků Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět reflektovala především události, které se odehrávaly či stále odehrávají v zahraničí.

Hlavní tematická kategorie patnáctého ročníku přehlídky, jejíž pražskou část v pondělí večer zahájí projekce norsko-švédského dokumentu Statečná srdce, dostala název Bojíte se snášet? a podnítilo ji především dění v tuzemských zeměpisných šířkách.

Téma netolerance a vymezování se vůči odlišnostem podle organizátorů festivalu v poslední době vyhřezlo nejen během sociálně-rasových nepokojů v severních Čechách, ale naposledy i v případě vyhrocené prezidentské kampaně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.