Jako by šel do ruských nebo českých kin nový film o mladíkovi, který se jednoho dne stane Mrazíkem, a o tom, jak baba jaga přišla ke své chaloupce na kůří nožce. Podobně působí na Američany snímek Mocný vládce Oz, který navazuje na klasický muzikál Čaroděj ze země Oz.

Trikový kolos od režiséra Sama Raimiho se o víkendu stal zatím největším hitem roku 2013. Od pátku do neděle utržil v severoamerických kinech 79,1 milionu dolarů, i se zahraničními trhy to dohromady dělá 150 milionů dolarů, tedy asi 3 miliardy korun. Je to nejlepší výsledek od prosincové premiéry Hobita (84,6 milionu dolarů). Publikum snímku tvoří z 52 procent ženy. 41 procent byly rodiny, 43 procent páry.

Americký Mrazík

Původní muzikál z roku 1939 byl pro studio MGM nejdražším projektem historie, do předkračování Disney investoval 325 milionů dolarů, tvrdí to nejmenovanné zdroje deníku New York Times. Výroba přišla na 200 milionů dolarů, víc než 100 milionů dolarů padlo na marketingovou kampaň.

V rámci ní se film propagoval například v Disneylandech, trailer se vysílal během sledovaného finále amerického fotbalu (Super Bowl), Disney ve spolupráci s Googlem spustil interaktivní stránku Najděte svou cestu do země Oz (www.findyourwaytozo.com) a také proběhla kampaň na nebi - napříč Spojenými státy letěl horkovzdušný balón, podobný tomu, kterým se ve filmu dostane do říše Oz hlavní antihrdina v podání Jamese Franca.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.