Já a ty (Bernardo Bertolucci)

Nejnovější snímek legendárního italského režiséra měl premiéru vloni na festivalu v Cannes.

Vypráví o čtrnáctiletém introvertním chlapci, který se neumí zařadit do společnosti. Když uteče ze školního výletu a schová se ve sklepním bytě se svoji starší sestrou, závislou na heroinu, mezi oběma sourozenci začne vznikat zvláštní vztah.

Cinestar Anděl, 17. března, 21.00 a další, trailer

Programové tipy  z letošního Febiofestu.Something in the Air (Olivier Assayas)

Po televizní sáze Carlos o nejhledanějším teroristovi světa se francouzský režisér Olivier Assayas dívá zpátky do historie Francie v porevolučních sedmdesátých letech a částečně i do své vlastní minulosti.

Příběh o vášních – revolučních i jiných – získal cenu za scénář na festivalu v Benátkách.

Cinestar Anděl,15. března, 22.00, dále v Pardubicích, ve Zlíně a v Olomouci, trailer

Na druhé straně kopců (Cristian Mungiu)

Na posledním ročníku v Cannes získal snímek rumunského režiséra Cristiana Mungia ceny za nejlepší scénář i herečku v hlavní roli. Film vypráví o dívce, která v klášteře vyzvedává svoji kamarádku z dětství a zjišťuje, že ta se rozhodla milovat už jen Boha. Psychologické drama inspirované románem Tatiany Niculescu Branové letos soupeřilo i o cizojazyčného Oscara.

Cinestar Anděl, 21. března, 15.45 a další, trailer

Programové tipy  z letošního Febiofestu.

Odpískáno (Niki Karimi)

Íránská dokumentaristka se seznámí s mladou dívkou, jejíž matka byla obviněna z vraždy a nyní ji čeká oběšení. Dokumentaristka se rozhodne dívce pomoci a shání peníze, aby její matku vykoupila. Požadovaná částka se však zdá příliš vysoká.

Film natočený realistickým – až takřka dokumentárním – stylem je třetím snímkem, který režírovala Niki Karimi. Ta v roce 2009 navštívila filmový festival v Karlových Varech.

Cinestar Anděl, 18. března, 22.15 a další

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.