Hlavní hrdinka filmu Bez doteku, která se ztratila v životě i sama sobě, má zastupovat nynější pasivní generaci teenagerů, kteří vše přijímají, aniž by něčemu vzdorovali. To ale není případ osmnáctiletého libereckého režiséra Matěje Chlupáčka, momentálně nejmladšího v celovečerní české kinematografii.

"Pasivní postavy mi přijdou režijně komplikovanější, je třeba ukázat nečinnost tak, aby divák porozuměl jejich chování. Z mého pohledu je však taková pasivita kontraproduktivní," říká Chlupáček v rozhovoru pro IHNED.cz.

Vnímáte svůj věk jako výhodu, nebo nevýhodu? 

Nad tím jsem nikdy nepřemýšlel. Každý z nás je nějak starý a každý z nás musí sbírat zkušenosti a stále se učit. U filmu to platí dvojnásob. Nálepku „nejmladší režisér" mít holt někdo musí a lidé mají rádi termín „nej" v jakékoliv kombinaci. Je to každopádně pomíjivé, za chvíli bude nejmladší zase někdo jiný.

Ovlivnil věk a fakt, že je Bez doteku váš debut, nějak práci na filmu? 

Ne. Všichni na filmu pracovali profesionálně, bez jakéhokoliv „zvláštního přístupu". Jedinou, na české poměry možná nezvyklou, pozicí byl herecký supervizor Michal Samir, se kterým jsme film řešili už od prvních verzí scénáře a který mi byl k dispozici, kdykoliv bylo třeba řešit cokoliv hereckého. Takového profesionála, který na place svůj čas věnuje jen hercům, bych ale přál každému režisérovi, protože ti se zároveň musí na natáčení věnovat i jiným věcem. Hercům to pomáhá v soustředění, a pokud panuje identická režijní vize, filmu to může pomoci.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.