Režijní debuty herců Jiřího Mádla, Ondřeje Sokola nebo Miroslava Krobota jsou mezi devadesátkou chystaných nových českých filmů. První následuje svého kolegu Vojtu Kotka, který si vyzkoušel režii v televizním seriálu Nevinné lži, a natáčí rodinnou komedii Pojedeme k moři, v níž chce malý kluk točit filmy jako Forman.

Zatímco Sokol už chystá krimikomedii Krásno, Krobotův projekt - černohumorné drama láskyplně nazvané Díra o tom, jak je těžké najít si na současné vesnici vhodného partnera - je zatím ve fázi příprav.

Zástup debutantů je ale mnohem početnější. Režijní prvotiny jsou totiž jedním z trendů nadcházejících let v českém filmu. Stejně jako mezinárodní koprodukce a výpravné historické či fantasy filmy. Debuty i koprodukce přitom odrážejí současný stav české kinematografie - nedostatek peněz ve státním fondu a snahu hledat nové cesty filmové produkce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.