Iron Man 3 utržil přes víkend 198,4 milionů dolarů, a to ještě nevstoupil ani do kin doma ve Spojených státech. Je to lepší výsledek, než loni uhráli Avengers, kteří se nakonec s celkovou sumou 1,5 miliardy dolarů stali největším hitem roku.

"Tvůrci zareagovali na proměnu světových trhů a v novém dobrodružství zbrojařského miliardáře Starka balancují mezi potřebou uspokojit americké publikum a nutností uspokojit nové globální diváky, jejichž pozitivní vztah k USA je, řekněme, diskutabilní. Třeba ty čínské. Stvořili politicky rozostřený film vhodný pro nejednoznačný svět. Amerického superhrdinu made in China," píše filmová kritička Jindřiška Bláhová v úterních Hospodářských novinách.

China Man

Právě čínská filmová společnost DMG koprodukeje film se studiem Disney. To si také dalo záležet, aby byl Iron Man pořádně vidět. Tvůrci dokonce mohli k propagaci využít prostory Zakázaného města v Pekingu, takovou výsadu dosud nedostal žádný zahraniční snímek. DMG zajišťovala čínskou část výroby a ponechá si tamní distribuční práva.

Robert Downey Jr. byl hvězdou extravagantního večera v Pekingu, kde oslavil svoje 48. narozeniny. Na prezentaci filmu se sešli i politici a významné osobností průmyslu. Vznikl také speciální sestřih, kde je víc scén z Číny a s populární herečkou Fan Bingbing.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.