Vzpomínky na filmaře Luise Buňuela a snímky o flamenku byly leitmotivem diskuse s jedenaosmdesátiletým španělským režisérem Carlosem Saurou, který v pražském Cervantesově institutu vystavuje svoje fotografie. Takřka dvouhodinovou debatu s ním ve čtvrtek večer vedl Jesús Ruiz Mantilla, redaktor kulturní rubriky deníku El País.

"Praha je samozřejmě krásná, to všichni víte. Mám tu jedno oblíbené místo: obchod Fotoškoda. Vždy, když jsem v Praze, tam chodím nakupovat fotoaparáty. Asi jsem na fotografii závislý," řekl Saura. D Česka poprvé přijel již na přelomu čtyřicátých a padesátých let. V té době však na něj Praha působila jako pochmurné, tmavé město bez světel plné policistů, kde se nedá o ničem mluvit.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.