Francouzský "prokletý" básník Arthur Rimbaud kdysi prošel pěšky půl Evropy. Nepoháněl ho ani tak wanderlust jako touha po intenzivnějším prožitku času, prostoru i sebe sama. Na jeho toulky prosycené (v populárních představách) rozervaností, vůní hašiše a odérem absintu navazuje symbolicky i doslovně debut francouzské režisérky Hélény Klotzové Atomic Age.

Jen místo absintu figuruje ve filmu o putování dvou mladíků noční Paříží vodka - Red Bull. Název na jedné straně souzní s poetickým nábojem snímku, v němž se recituje a teskní po úniku i blízkosti.

Zároveň ale prozrazuje i slabinu výrazné prvotiny - symbolismus pro symbolismus a intelektuální základy. Při hypnotické chůzi mu občas těžknou filozofické nohy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.