Před lety si otevřel se zpěvákem britské kapely Blur Damonem Albarnem v rodném Reykjavíku bar, "protože rád buduje". Výnosný podnik před krizí prodal a teď pro změnu buduje na Islandu malé multimediální impérium.

Režisér, producent a podnikatel Baltasar Kormákur, jehož poslední snímek Hluboko nyní hrají česká kina, právě expandoval z filmové produkce do televize a světa her. Připravuje krimi "na vývoz" nebo animovaný seriál a la South Park i adaptaci počítačové hry Eve. Za Atlantikem dokončuje akční krimi 2 zbraně s Denzelem Washingtonem a Markem Wahlbergem.

Peníze vydělané prací pro americká studia investuje zpátky do svého islandského podnikání a v dohledné době plánuje na tamní ledovce přivést zahraniční štáb projektu Everest, který je jeho další režijní zakázkou pro společnost Working Title Films a studio Universal.

"Na Islandu každého znám, vím, co kdo umí a kdo je jak dobrý," vysvětluje, proč se mu tak dobře podniká. V zemi s třemi sty tisíci obyvateli nabývá termín osobní kontakt zcela nový význam.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.