Pro Francise Scotta Fitzgeralda byla Francie druhým domovem. Představitel americké literární moderny nejen popsal dvacátá léta jako jazzový věk, ale jeho generace expatů definovala, co to znamená být "Američanem v Paříži".

Thierry Frémaux, prezident filmového festivalu v Cannes, jehož 66. ročník dnes začíná, tak měl letos dvojnásob snadnou volbu při výběru zahajovacího filmu. Nic nemohlo překonat transatlantickou kulturní spřízněnost Velkého Gatsbyho v režii Baze Luhrmanna. Filmu stavícího stejně jako Cannes na obrazu velkoleposti, luxusu a vytříbených hodnot. A Leonardo DiCaprio v hlavní roli a na červeném koberci taky jistě nebyl na škodu.

Vedle DiCapria budou večer do festivalového paláce, kde zahajovací ceremoniál moderuje Audrey Tatou, směřovat i předseda poroty Steven Spielberg nebo Elton John.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.