Již třetím úspěchem pro současnou českou animaci je umístění studenta FAMU Matúše Vizára, který se svým krátkometrážním snímkem Pandy získal třetí místo na soutěži filmových škol Cinéfondation na festivalu v Cannes.

Vizár, jenž obdrží cenu ve výši 7500 euro, tak jde ve šlépějích Michaely Pavlátové, která vloni v Cannes představila svůj animovaný film Tramvaj, či evropskými cenami ověnčeného Aloise Nebela od režiséra Tomáše Luňáka.

Vizárův debutový satirický snímek Pandy trvá dvanáct minut a vypráví o pandách, které došly k názoru, že už je život jednoduše nebaví. Lidé je však proti jejich vůli stále zachraňují. "Pokusil jsem se do toho vtlačit i další témata. Že svět je komplexní, takže nemůžeme zcela předpokládat důsledky našich činů. Také je to o tom, jakou hodnotu lidé přisuzují různým živočišným druhům, i o tom, co znamená evoluce a proč máme všichni touhu žít a dál se rozmnožovat a přizpůsobovat," uvedl režisér.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.