Spojené státy za sebou mají víkend prodloužený svátkem Memorial Day, během kterého si připomínají svoje padlé vojáky. Pro filmový průmysl to znamená, že lidé mají víc času na návštěvu kina, a tomu se také přizpůsobuje nasazení očekávaných hitů. Letos z toho byl rekord, co se týče celkové sumy utracené za lístky během jednoho víkendu. Ta se vyšplhala na 314 milionů dolarů.

Zatímco v minulých letech svátečnímu víkendu dominovaly snímky Indiana Jones a Království křišťálové lebky, Piráti z Karibiku: Na konci světa nebo pokračování Jurského parku, letos hřměly v sálech motory silných aut. Nejlepší start v historii pro studio Universal zaznamenal film Rychle a zběsile 6, který od pátku do pondělí utržil 120 milionů dolarů.

Ani dvanáct let po prvním filmu, v němž proti sobě závodili Vin Diesel a Paul Walker, neztrácí série komerční lesk. Také proto, že oba jmenovaní u série vydrželi, v posledních dvou dílech je navíc doplnil bývalý wrestler Dwayne Johnson známý pod přezdívkou The Rock. Vrátila se také Michelle Rodriguezová, jejíž postava vstala z mrtvých.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.