Asi nikoho nepřekvapí, že se stal nevšední život zpěvačky, herečky, spisovatelky a mimo jiné i majitelky nepálské cestovní kanceláře Doroty Nvotové předmětem zájmu dokumentaristů. Její neuvěřitelná činorodost a způsob, jakým se zabydlela na více než pět let v Nepálu, je pro našince příběhem vskutku dobrodružným a exotickým.

Režisérka Vendula Bradáčová se usilovně snažila držet se svou hrdinkou krok, ale po většinu času dokumentu Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama, který právě hrají česká kina, jen udýchaně klopýtá za ní.

Chybějící blízkost

Zachytit smysluplně příběh zajímavých, do všech stran rozletěných osobností bývá často paradoxně komplikovanější než přenést na plátno osudy na první pohled ne zas tak výjimečných hrdinů. Dorota Nvotová patří bezesporu do první kategorie. Taky podle toho svým šarmem a entuziasmem režisérku Bradáčovou i s celou její dramaturgií naprosto smetla.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.