Většina šéfů hollywoodských společností čile spolupracovala s nacisty, Hitlerův konzul v Los Angeles cenzuroval americké snímky, aby jim uvolnil cestu na německý trh, a zástupci Warner Bros posílali depeše z Los Angeles do Berlína podepsané Heil Hitler!. S těmito zjištěními přichází mladý historik Ben Urwand, jehož knihu The Collaboration: Hollywood's Pact With Hitler o kolaboraci Hollywoodu s nacisty v říjnu vydá nakladatelství Harvard University Press.

Informoval o tom časopis Tablet Magazine, jehož redaktoři mají knihu již k dispozici. 

Pětatřicetiletý Urwand, potomek židovských uprchlíků z Egypta a z Maďarska, je členem Harvard Society of Fellows. V archivech v Berlíně a ve Washingtonu se díky tomu dostal k dokumentům, které byly doposud neznámé. Naznačují, že byť šéfové hollywoodských studií byli kolikrát sami židovského původu, s Hitlerem byli v kontaktu již od začátku třicátých let a vycházeli mu vstříc, aby své filmy prodali na německém trhu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.