Kdo měl do letošního festivalu v Karlových Varech mezery v historii studené války a nevěděl zcela detailně, co se to dělo na globální politické scéně v roce 1947, jak to bylo s převratem v Řecku, jak Amerika ekonomicky udolala Sověty nebo neznal každý detail výprav Alexandera Velikého, nemusí to už nikde dohánět. Americký režisér, scenárista a producent Oliver Stone přišel, viděl a nezvítězil, ale vše objasnil.

Jeho tisková konference se proměnila v přednášku z politické historie. V přednášku, jakkoliv třeba zajímavou, ale s jednou podstatnou vadou – nejhorší přednášky dávají ti, kdo se ze všeho nejraději poslouchají.

„Američané jsou tak naivní, že se nechali přesvědčit, že jsou vždy pozadu a že se musí bránit, ať už to byla studená válka a zbrojení, nebo kybernetická válka s Čínou. Amerika špehuje globálně všechny a není možné k tomu zůstat netečný. Já sám nic nezmůžu,“ řekl například.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.