Režisér Sam Mendes se hlásí do služby. Po snímku Skyfall, který se stal nejúspěšnější bondovkou historie, natočí i další film s agentem 007. Toho si opět zahraje Daniel Craig. Mendes původně uváděl, že Skyfall bude jeho jedinou bondovkou.

"Jsem strašně rád, že mi producenti dali čas na splnění mých závazků u divadla a že mi tím umožnili natočit Bonda 24," řekl britský režisér v oficiálním prohlášení. Po více než dvaceti letech tak opět jeden režisér natočí dvě po sobě jdoucí bondovky, scénáře k čtyřiadvacátému a pětadvacátému dílu už připravuje John Logan (Skyfall, Letec, Gladiátor).

Mendese v poslední době zaměstnávala nákladná muzikálová adaptace knihy Karlík a továrna na čokoládu, která měla v červnu premiéru v Londýně. Ještě ho čeká režie Krála Leara, i s ním ale stačí dokončit nový film s Jamesem Bondem pro premiéru v roce 2015. Do britských kin přijde 23. října, do Spojených států dorazí 6. listopadu. 

Loňský Skyfall, v němž Bond bojoval se stárnutím a padouchem Silvou v podání Javiera Bardema, oslavil 50. narozeniny filmové série ve velkém stylu. S tržbami 1,1 miliardy dolarů se stal nejvýdělečnější bondovkou historie, z celé série měl zároveň největší prodeje na nosičích DVD a Blu-ray, i nejlepší ohlasy u kritiků a diváků.

Proto bylo v nejlepším zájmu producentů z EON Productions, Metro-Goldwyn-Meyer a Sony, aby Mendese přitáhli zpátky ke značce.

Skyfall měl velký úspěch také v českých kinech - stal se třetím nejnavštěvovanějším filmem roku 2012, měl přes 478 tisíc diváků a utržil 56 milionů korun.

Související