Čínská vláda ve středu oznámila, že mírně uvolní cenzuru filmů. Podle oznámení na svých oficiálních stránkách již Státní úřad pro rádio, film, televizi, knihy a tisk nebude požadovat, aby cenzoři před natočením obdrželi kompletní scénář či seznam vybavení filmařů. Regulace se zmírní pro domácí i zahraniční štáby, které chtějí v Číně natáčet.

Vláda doufá, že tím uleví úředníkům a "povzbudí vzájemou interakci sil trhu, společenských očekávání a filmového řemesla," napsala státní agentura Sin-chua.

Podle serveru FilmBiz jde spíš o reakci na to, že za poslední dekádu se v Číně zdesetinásobil počet filmových produkcí a zaměstnanci úřadu nestíhají vyřizovat papírování. "Poslední tři až čtyři roky jsme scénáře filmů důkladně nepročítali, kontrolovali jsme pouze synopse," potvrdil serveru Sina.com nejmenovaný vládní úředník.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.