Syndrom Woodyho Allena by se mohl stát novým filmovým termínem. Vztahoval by se k tvůrcům-institucím, které není možné přehlížet, jakkoliv by jejich tvorba uplynulé dekády vybízela často k opaku. Každý jejich nový film se pojí s očekáváním, že to třeba tentokrát vyjde. Že se talent, na němž stojí například Annie Hallová či Zelig, znovu zhmotní v dalším filmu.

Skoro spektakulárně to vyšlo v Jasmíniných slzách, čtyřicátém čtvrtém snímku ve čtyřiačtyřicetileté kariéře. Tragikomedii o zhýčkané dámě, která přijde o postavení i peníze, jež její manžel, magnát typu Bernieho Madoffa, vylákal na investorech, dominuje Cate Blanchettová v hlavní roli. Potemnělou studii ženy za okrajem nervového zhroucení právě hrají česká kina.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • O čem točí režisér Woody Allen, když točí o krizi?
  • Film Jasmíniny slzy je možné - jak to udělala řada amerických kritiků - číst jako komentář ke stavu současné americké společnosti.
  • Éterická elfí královna Cate Blanchettová se tu mění v psychotické tornádo.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.