Nejen na Západě pokračuje vlna škrtů v kultuře. Za necelých deset dnů začne v Sarajevu tamní filmový festival, který do hlavního města Bosny a Hercegoviny již každoročně přiláká zhruba 100 tisíc návštěvníků.
Letos se organizátoři musí potýkat s výpadkem zhruba 250 tisíc euro v rozpočtu oproti minulému roku, informovala agentura Reuters.

Ředitel festivalu Mirsad Purivatra na tiskové konferenci oznámil, že festivalu se letos ztenčil rozpočet o 20 procent na částku cca 1 milion eur. "Je to důsledek politických a ekonomických změn v Bosně a Hercegovině," tvrdí Purivatra.

Na tiskové konferenci prohlásil, že byť dramaturgicky i významem je jeho festival srovnatelný s přehlídkami v Karlových Varech a v řeckých Thessaloniki, ve srovnání s nimi má rozpočet zhruba čtvrtinový.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.