Na papíře to vypadalo, že bude letošní rok v Hollywoodu patřit sci-fi. Do kin šlo hned několik zájimavě vyhlížejících filmů s původními náměty. Nejvíc ale sci-fi vydělávala, když tvořila směs se superhrdinským žánrem jako v případě Iron Mana 3 nebo Muže z oceli.

O víkendu se hitem nestalo ani originální sci-fi Elysium, přestože utržilo z novinek v severoamerickcých kinech nejvíc peněz. 30,4 milionu dolarů pro film jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa nelze interpretovat jako propadák, ale ani jako výrazný úspěch. Je to méně, než za první víkend získaly snímky Nevědomí a Pacific Rim - Útok na Zemi (oba šly přes 37 milionů dolarů), a jen o tři miliony více, než při svém startu utržil Shyamalanův a Smithův propadák Po zániku Země.

Rozpočet Elysia - pojmenovaného po vesmírné stanici, kde v roce 2159 žijí bohatí, zatímco chudí živoří na zničené Zemi - se i s reklamou pohybuje kolem 160 milionů dolarů. Snímek s Mattem Damonem coby vůdcem budoucí revoluce proti "těm nahoře" a Jodie Fosterovou jako jeho mocnou soupeřkou, která nechce přijít o své vysoké postavení, získal od amerických diváků známku B v rámci průzkumu CinemaScore.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.