Když naposledy Christopher Nolan připravoval „menší“ originální film, vznikl Počátek. Po čtyřech letech na něj naváže snímkem Interstellar, který začal minulý týden natáčet v Kanadě.

Také u této „nolanovky“ jsou detaily o příběhu tajné, podle oficiální synopse vypráví o skupině průzkumníků, kteří k překonání obřích mezihvězdných vzdáleností použijí červí díru. Podle informací magazínu Hollywood Reporter a dalších filmových médií se v Interstellar objeví i cestování časem a alternativní dimenze.

Téma popkulturou zdánlivě probádané v seriálech jako Star Trek nebo Futurama by mělo dostat realističtější nádech, protože konzultantem a výkonným producentem je oceňovaný teoretický astrofyzik Kip S. Thorne. Dlouholetý kolega a přítel Stephena Hawkinga se zabývá červími a černými dírami a rozvíjí Einsteinovu teorii relativity. V českém překladu od něj vyšla kniha Černé díry a zborcený čas o vývoji astrofyziky za posledních padesát let.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.