Nečekaným předmětem ideologické debaty v Číně se stal americký sci-fi film Pacific Rim. Státní vojenský deník totiž otiskl úvodník důstojníka Čínské lidové osvobozenecké armády Čang Ťie-liho, jenž volá po ideologické cenzuře před "hollywoodskou propagandou".

"Kdykoliv se vojáci dívají na americké filmy, měli by zůstávat v pohotovosti a v hlavě si vytvořit zábrany, aby jim Američané nemohli vymýt mozky svojí ideologií," napsal Čang Ťie-li. "Především by ale měli zlepšit své bojové schopnosti, aby lépe střežili bezpečnost a zájmy své vlasti."

Článek okamžitě převzala čínská státní agentura Sin-chua, tamní list Global Times a také Lidový deník, tedy oficiální noviny čínské komunistické strany.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.