Hlavní cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v neděli večer obdržel snímek 12 Years a Slave, který vypráví skutečný příběh svobodného černocha, uneseného do otroctví v Louisianě během čtyřicátých let 19. století.

Snímek režiséra Stevea McQueena, jehož protagonistu ztvárnil Chiwetel Ejiofor, získal na osmatřicátém ročníku festivalu cenu BlackBerry People's Choice.

Film 12 Years a Slave vychází ze vzpomínek Solomona Northupa, které knižně vyšly roku 1853. Adaptace získalapříznivý ohlas od diváků i kritiky nejen v Torontu, ale i na filmovém festivalu Telluride a začíná být uváděn jako raný kandidát na Oscara. 

Hlavní cenu na festivalu v Torontu v minulých letech obdržely filmy Králova řeč nebo Milionář z chatrče, vloni ji pak ještě s několika dalšími cenami obdržel snímek Terapie láskou. A je jisté, že o filmu 12 Years a Slave se po nedělním vítězství bude mluvit o to víc.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.