Možná je tentokrát namístě odložit veškeré zábrany a přehnanou úctu k oscarovým legendám a se vší vážností, otevřeně, nahlas a přitom pořád ještě empaticky říci: nové dílo režiséra Jiřího Menzela Donšajni, původním názvem Sukničkáři, není dobrý film.

Je to dokonce velmi špatný film, a to překvapivě i v ohledech, které sám režisér v minulosti rád vyzdvihoval, jako jsou všemožná filmová řemesla (snad s výjimkou kamery).

Jak přemýšlet o filmu

Příčin, proč příběh o zkoušení Mozartova Dona Giovanniho na jednom malém městě - při němž se frivolně, až lechtivě odhalí omezenost i krása mužské posedlosti sváděním, existenciální výjimečnost a vnitřní síla žen, slabost českých kulturních kořenů i podstatný rozdíl mezi životem a uměním jakožto hrou na život - nefunguje, může být více.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.