Když loni studio Marvel uvedlo do kin film Avengers, těžilo z propojení několika superhrdinských sérií, jako je Captain America, Iron Man nebo Thor. Největší hit roku 2012 utržil přes 1,5 miliardy dolarů a nyní zpětně posílil pozice sérií, ze kterých vzešel.

Komerčně nejúspěšnějším filmem letoška je zatím Iron Man 3 s celosvětovými tržbami přesahujícími 1,2 miliardy dolarů. Přitom před Avengers Iron Man utržil 585 milionů dolarů a 624 milionů dolarů v případě pokračování.

Vysoký nárůst tržeb zaznamenal i aktuální Thor: Temný svět, který za týden utržil z celého světa 327 milionů dolarů. Z toho 86,1 milionů dolarů utratili během uplynulého víkendu diváci ve Spojených státech. První díl Thora tam za první víkend utržil 65,7 milionů dolarů, po Avengers se tedy tržby zvedly o 31 procent.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.