Amerika potřebuje vždy nové hrdiny. "Dospělou" alternativu k Thorovi nabízející kompas ve stále složitějším světě. Režisér Paul Greengrass ochotně reaguje na poptávku filmem Kapitán Phillips v hlavní roli s Tomem Hanksem.

Thriller o únosu kapitána americké lodi somálskými piráty a jeho osvobození speciálními jednotkami je jestřáb v liberálním rouše. Tvůrci konejší ty s pocitem viny vůči třetímu světu. Ujišťují, že platí my versus oni a že s armádou v zádech netřeba se bát. Onen složitý svět je tak znepokojivě propagandisticky jednoduchý.

Greengrass si udělal jméno na dvou dílech o agentu Jasonu Bourneovi, nejvýraznějším akčním hrdinovi posledních let. Zbytek jeho filmů ale obývají hrdinové proti vlastní vůli. Lidé semletí událostmi (Krvavá neděle) či přinucení chovat se hrdinsky, aniž by o to stáli (Let číslo 93).

Kapitán Richard Phillips, jejž v roce 2009 unesli u břehů Afriky piráti z lodě vezoucí humanitární pomoc, je tak Greengrassovým ideálním materiálem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.