Méně se medituje a dumá, i když také, více a nápaditěji se bojuje, o stupeň výš jdou emoce. Jsou tu přítomny jak vysoký morální apel, tak i potutelné dloubnutí. Druhý díl Hobita navíc už nedá příležitost kritice, že film jen doslovně přepisuje autora knižní předlohy.

I když přidané scény jsou z pera J.R.R. Tolkiena, pocházejí z jiných částí jeho rozsáhlé práce, kterou věnoval své vymyšlené a vysněné Středozemi. Příběh košatí a integruje do sebe cosi z vnějšku.

Šmakova dračí poušť není jen film. Je to zároveň soudní síň, kam se dostavil obviněný Peter Jackson před mnohamilionovou porotu, aby se zodpovídal z nactiutrhání. Prý se ho dopustil na imaginárním světu, který sám stvořil Pánem prstenů.

Hobití jednička, tedy Neočekávaná cesta, byla pokusem o něco trochu jiného. Zda podařeným, či nikoli, na to odpovídají recenzenti a diváci sami. Vedle toho jsou ale fakta.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.