Vše je opravdu ztraceno, vytane na mysli v úvodu snímku s fatalistickým názvem Vše je ztraceno. V době roztěkaného publika uvyklého na stimulaci akcí a dialogem hraje režisér J. C. Chandor vabank v podstatě s němým filmem.

Hrdina - Robert Redford - se mimo obraz loučí s blízkými. Dělal, co mohl, aby žil dobře, a dělal, co mohl, aby se zachránil, když ztroskotal na moři. Pak film ztichne a beze slov sledujeme zápas o přežití. Z toho dlouhé minuty vázání uzlů.

Naštěstí si tvůrce "rozdal" Redforda, možná jediného herce, jenž dokáže zahrát, že myslí. Redford dostal na sklonku kariéry šanci na sólo pro tichého muže. Zůstává za ním výjimečný film: meditace s intenzitou rozbouřeného oceánu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.