Seděl na terase jednoho z nejdražších hotelů na Riviéře a křečovitě svíral područky křesla. Když se pustil, jeho ruce se začaly nezvladatelně třást. Třes se postupně zmocňoval celého těla. Raději se tedy pevně vmáčkl do sedadla a polohlasem řekl:

"Ptejte se mě, na co chcete, ale nevím, jestli zvládnu odpovídat." To bylo v květnu 2009, den po premiéře filmu Antikrist. Novináři právě dopsali první recenze, v nichž se snažili vypořádat s ustřiženým klitorisem hlavní hrdinky.

"Proč tak nesnášíte ženy?" Tahle otázka se nabízela. "Nesnáším lidi," odvětil režisér. A v úsečných a obtížně artikulovaných větách se velmi otevřeně rozpovídal o svých depresích.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.