I když filmová komedie scenáristy, režiséra a producenta Jiřího Vejdělka Něžné vlny vstoupí do široké distribuce 9. ledna, první diváci ji budou moci spatřit už na Silvestra. Podle mluvčí projektu Uljany Donátové připravila speciální silvestrovskou předpremiéru Něžných vln síť CineStar disponující v Česku dvanácti multikiny.

Kromě předpremiéry českého snímku mohou filmoví fanoušci vyrazit i na komedii se Sylvestrem Stallonem a Robertem de Nirem Zpátky do ringu, krimi s Leonardem DiCapriem Vlk z Wall Street, horor Paranormal Activity: Prokletí, divadelní představení s Jaroslavem Duškem Čtyři dohody nebo snímek z Projektu 100 Big Lebowski.

"Zvláštní představení Něžných vln je možné si dopřát také v rámci programu Na silvestrovské vlně v pražském kině Lucerna, kde bude kromě projekce připraven raut a taneční party," sdělila Donátová.

Něžné vlny jsou komedií o první lásce včetně trapasů, které ji provázejí, i o tom, že se na ni nikdy nezapomíná. V úlohách rodičů se objeví Táňa Pauhofová a Hynek Čermák, dále hrají Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Vojtěch Dyk, Jan Budař, Václav Kopta a Taťjana Medvecká.

Příběh se odehrává koncem osmdesátých let a vrcholí nadsázkou na téma, kdo vlastně způsobil sametovou revoluci. Mladík Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce. Milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, v něm zase vidí talentovaného pianistu. Jenže Vojtu zajímá především rusovlasá spolužačka Ela, okouzlující akvabela, která má právě v listopadu 1989 odjet na závody do Paříže.

"Bylo mně souzeno, aby naše první láska byla láskou za časů totality. Mě ale stejně vždycky víc zajímalo, co se skrývá za oponou dívčích sukní, než co se zrovna děje na jevišti dějin. Takže politiku v Něžných vlnách nenajdete. Spíš než přednáškou z historie jsou kronikou milostných karambolů a trapasů," uvedl Vejdělek.

Úvodní Píseň o lásce zpívá Vojtěch Dyk se skupinou NightWork, která se na konci roku 2013 rozpadla.

Související