Snímek 12 let v řetězech je film pro všechny, které loni neuspokojil či popudil Quentin Tarantino s Nespoutaným Djangem. Civilní, noblesní a na rozdíl od Tarantinova extravagantního pojetí vážný příspěvek do trendu filmů vynášejících do multiplexů temnotu amerických dějin zvanou otrokářství.

Rozdíl je už v tom, že namísto fantaskní fabule vychází film oceněný aktuálně Zlatým glóbem a nominovaný na Oscara ze skutečného příběhu svobodného černocha, který byl v devatenáctém století unesen a prodán do otroctví. Režisér Steve McQueen, jenž "zběhl" k filmu od videoartu, ale přistupuje k tématu svým způsobem podobně extrémně jako Tarantino.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.