Dokument Horníci pod palbou o stávce zaměstnanců dolů v Jižní Africe zahájí letošní 16. ročník festivalu Jeden svět, který se koná od 3. do 12. března na 33 místech České republiky a v Bruselu. Politický thriller Rehada Desai, který mapuje krveprolití při nenásilné stávce  jihoafrických horníků za lepší mzdu, uvidí diváci ve světové premiéře.

Celkem festival nabídne 106 dokumentů v 11 tematických kategoriích. V hlavní soutěži se představí 12 filmů, které sledují problémy, jako jsou nelegální migrace, xenofobie, organizovaný zločin nebo politický extremismus.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.